Uniwersytet Wrocławski

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
Prezentacja graficzna

Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego

 

pl. Uniwersytecki 1,

50-137 Wrocław

 

tel. +48 71 375 22 44

fax. +48 71 343 51 84

 

sekretariat.igrr@uwr.edu.pl

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 8 maja 2017 r. zmarła mgr Maria Jarzębowicz, długoletnia (1974-2009) Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej.

Była osobą pracowitą, skromną i  życzliwą. Za zasługi i działalność na rzecz Olimpiady, została wyróżniona Odznaką imienia Pani Profesor Anny Dylikowej.

 

Żegnamy naszą Koleżankę, ale pamięć o niej pozostanie z nami.

 

 Koleżanki i Koledzy

 z Komitetu Okręgowego OG

 

 

 

XLIII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

Zawody Finałowe XLIII Olimpiady Geograficznej

 

W dniach 20 – 23 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbyły się zawody finałowe XLLIII Olimpiady Geograficznej w których z naszego Okręgu udział wzięło 11 uczniów.

Tytuł Laureata zdobyli:
Mateusz Bożejko - Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu.
Konrad Kluza - I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Tytuł Finalisty uzyskali:
Filip Chrzuszcz – I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie.
Mateusz Dubikowski – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu.
Mateusz Kiczak  – II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.
Jakub Kobik – Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu.
Wojciech Michalak – III Liceum Ogólnokształcące w Opolu.
Szymon Ostrowski – Liceum Ogólnokształcące Nr XIV we Wrocławiu.
Maciej Pająk – Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu.
Rafał Polak – III Liceum Ogólnokształcące w Opolu.
Rafał Starypan – Publiczne Gimnazjum Nr 10 Dwujęzyczne w Opolu.

Wszystkim gratulujemy!

 


Zawody Finałowe XLIII Olimpiady Geograficznej

 

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dnia 4 marca 2017 r. po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodników II etapu, do zawodów finałowych XLIII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowano z naszego Okręgu 12 uczniów.

 1. Kiczak Mateusz, ucz. kl. II, II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.
 2. Michalak Wojciech, ucz. kl. III, III Liceum Ogólnokształcącego  w Opolu.
 3. Bożejko Mateusz, ucz. kl. II, Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu.
 4. Polak Rafał, ucz. kl. I, III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.
 5. Kluza Konrad,  ucz. II, I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.
 6. Kobik Jakub,  ucz. kl. II, Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu.
 7. Wilk Mateusz, ucz. kl. III, Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu.
 8. Dubikowski Mateusz, ucz. kl. II, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego  Nr V w Opolu.
 9. Pająk Maciej, ucz. kl. III, Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu.
10. Starypan Rafał, ucz. kl. III, Publicznego Gimnazjum Nr10 w Opolu.
11. Chrzuszcz Filip, ucz. kl. II, I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.
12. Ostrowski Szymon, ucz. kl. II, Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu.

Zawody finałowe XLIII Olimpiady Geograficznej odbędą się w dniach 20 - 23 kwietnia 2017 r. w Suwałkach. Zakwalifikowani uczniowie proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa w zawodach wg wzoru  zamieszczonego na stronie internetowej Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej.  Szczegółowe informacje związane z wyjazdem na zawody finałowe będą zamieszczone na stronie i rozesłane do szkół.

 


 

Wyniki zawodów Finału Okręgowego XLIII Olimpiady Geograficznej

W dniach 11-12 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze odbyły się zawody okręgowe XLIII Olimpiady Geograficznej.
Do zawodów pisemnych przystąpiło 77 uczniów, do zawodów ustnych zakwalifikowano 21 uczniów.

I miejsce zdobył  Mateusz Kiczak, uczeń kl. II, II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, naucz. mgr Anna Wojtowicz, uzyskał 133,5 punktów.
 
II miejsce zdobył Wojciech Michalak, uczeń kl. III, Liceum Ogólnokształcącego Nr III w Opolu, naucz. mgr Jolanta Parkitna-Stefaniak, uzyskał 132,5 punktów.  

III miejsce zdobył Mateusz Bożejko, uczeń kl. II, Liceum Ogólnokształcącego Nr III we Wrocławiu, naucz. mgr Marta Helt, uzyskał 126 punktów.   

 


 

Informujemy, że dnia 13.12.2016 roku Prezydium Komitetu Głównego OG ustaliło próg dopuszczający do zawodów pisemnych II etapu na 75 punktów.

Wyniki zawodów I etapu (aktualizacja z 2 stycznia 2017)

W ciągu 5 dni roboczych od ogłoszenia wyników uczniowie mogą składać do Komitetu Okręgowego odwołanie.
Zawody pisemne i ustne XLIII Olimpiady Geograficznej odbędą się 11– 12 lutego 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.
W czasie zawodów ustnych II etapu uczniowie będą odpowiadać na wylosowane pytania.

Do 15 stycznia 2017 roku uczniowie dopuszczeni do zawodów pisemnych II stopnia przesyłają do Komitetu Okręgowego we Wrocławiu ankietę osobową (wzór na stronie Komitetu Głównego OG).

Informacje o organizatorach Olimpiady Geograficznej

XLII Olimpiada Geograficzna 2015/2016